Archiwum wydarzeń

May 23, 2018

Studenci Politechniki Lubelskiej stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego !

  W dniu 23 maja br. studenci Politechniki Lubelskiej otrzymali z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego stypendia za wybitne wyniki w nauce. 

Więcej o "Studenci Politechniki Lubelskiej..."

May 21, 2018

Sekcja kickboxingu PL najlepsza w Akademickich Mistrzostwach Polski AZS!

  Studenci Politechniki Lubelskiej, tak jak przed rokiem, okazali się zdecydowanie najlepsi w klasyfikacji drużynowej podczas Akademickich Mistrzostw Polski AZS, które odbywały się w dniach 17-18 maja 2018 r. w Lublinie. Wynik indywidualny - 11 medali - robi wrażenie.       Zawody stały na bardzo wysokim poziomie - startowało w nich wielu aktualnych...

Więcej o "Sekcja kickboxingu PL najlepsza w..."

fot. brephoto

May 19, 2018

Premierowy pokaz filmu z okazji 65-lecia PL

  W dniu 17 maja 2018 roku w kinie Bajka w Lublinie odbył się premierowy pokaz jubileuszowego filmu o Politechnice Lubelskiej. Nie jest to klasyczna promocyjna produkcja, ale po prostu ciekawy film - mówi Jakub Krzysiak, koordynator Studenckiej Internetowej Telewizji POLLUB.TV - Prace konsultacyjne i zdjęciowe trwały pół roku. Widzowie zobaczą m.in. sceny historyczne...

Więcej o "Premierowy pokaz filmu z okazji..."

Emocjonujący wykład prof. Ohme

  W dniu 16 maja 2018 r. w Wydziale Zarządzania, na zaproszenie Katedry Marketingu, gościł profesor Rafał Ohme. Pan Profesor jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie emocji, komunikacji i zarządzania, jest także jednym z pionierów neuronauki konsumenckiej (consumer neuroscience). 

Więcej o "Emocjonujący wykład prof. Ohme "

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Najmłodszy wydział Politechniki świętuje jubileusz 10-lecia

  Wydział Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej obchodzi 10. rocznicę powstania. Z tej okazji w środę 16 maja 2018 r. w auli Wydziału odbyła się konferencja zatytułowana „Między ciągłością a zmianą”. 

Więcej o "Najmłodszy wydział Politechniki..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Politechnika Lubelska ma już 65 lat!

  W 2018 roku Politechnika Lubelska obchodzi 65-lecie powstania. Jubileusz jest świętem całego środowiska akademickiego skupionego wokół Uczelni, której istnienie i tradycja sięgają roku 1953.   15 maja 2018 roku na Wydziale Mechanicznym odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu. Uroczystość poprowadził Rektor prof. Piotr Kacejko. 

Więcej o "Politechnika Lubelska ma już 65 lat!"

Fot. M. Paśnikowska-Łukaszuk

Tytuł Honorowego Profesora na Święto Uczelni

  W ramach obchodów jubileuszu 65-lecia Politechniki Lubelskiej, dnia 14 maja 2018 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska odbyła się uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora Politechniki Lubelskiej. Ten zaszczytny tytuł otrzymali trzej naukowcy: 

Więcej o "Tytuł Honorowego Profesora na..."

Fot. Jakub Krzysiak, SAF PL

Delegacja z Omanu z wizytą na Politechnice

  Delegacja Rady Państwa Sułtanatu Omanu (izby wyższej omańskiego parlamentu) odwiedziła 11 maja 2018 r. Politechnikę Lubelską w ramach wizyty składanej w Polsce na zaproszenie Senatu RP. 

Więcej o "Delegacja z Omanu z wizytą na..."

Fot. Łukasz Małysz

Juwenalia oficjalnie rozpoczęte!

  Barwne stroje, szalone fryzury i muzyka disco lat 80. opanowały Lublin. Dnia 10 maja 2018 r. korowód studencki inaugurujący Juwenalia 2018 przeszedł ulicami naszego miasta. 

Więcej o "Juwenalia oficjalnie rozpoczęte!"


Archiwum »