Archiwum wydarzeń

Studio telewizyjne konferencji. Rozmowa z rektorem ZUT prof. Jackiem Wróblem

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Politechnika Lubelska gospodarzem spotkania

  Dyskusja nad projektem nowej ustawy o szkolnictwie wyższym oraz koncepcja edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej to główne tematy posiedzenia Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, które rozpoczęło się w czwartek 19 października 2017 r. w Kazimierzu Dolnym. Gospodarzem spotkania jest Politechnika Lubelska. 

Więcej o "Konferencja Rektorów Polskich..."

Wysoka ocena wydziałów PL w nowej ocenie parametrycznej

  Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych. Ocenie poddano blisko 1000 jednostek z całego kraju, w tym 6 z Politechniki Lubelskiej. 4 otrzymały kategorię A, 2 kategorię B. Dotychczas 3 nasze wydziały mogły pochwalić się wysoką kategorią A, teraz dołączył do nich Wydział Inżynierii Środowiska. 

Więcej o "Wysoka ocena wydziałów PL w nowej..."

October 18, 2017

Odbyły się warsztaty samoobrony

  W ramach akcji "Bezpieczna studentka PL" w dniu 17 października 2017 r. w Centrum Sportowym PL odbyły się nieodpłatne warsztaty samoobrony dla pracownic i studentek Uczelni, zorganizowane przez Biuro Promocji i Projektów PL wraz z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Lublinie. W dwóch turach zajęć, prowadzonych przez funkcjonariuszy Grupy...

Więcej o "Odbyły się warsztaty samoobrony"

Fot. T. Maślona, SAF PL

Polsko-chińska umowa o współpracy

  Politechnika Lubelska kontynuuje współpracę naukowo-dydaktyczną z chińskim Zhejiang Agriculture and Forestry University. W piątek 13 października 2017 r. umowę o współpracy podpisali rektor Politechniki Lubelskiej prof. Piotr Kacejko i dyrektor Departamentu Nauki i Technologii Wu Jiasheng. 

Więcej o "Polsko-chińska umowa o współpracy "

June 10, 2017

Inauguracja na WPT - fotorelacja

  W dniu 5 października 2017 r. Wydział Podstaw Techniki zainaugurował nowy rok akademicki.   Fotogaleria z wydarzenia na stronie SAF PL. 

Więcej o "Inauguracja na WPT - fotorelacja"

June 10, 2017

Inauguracja na WZ - fotorelacja

  Wydział Zarządzania PL zainaugurował nowy rok akademicki 2017/2018 w dniu 6 października 2017 r.   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji SAF PL. 

Więcej o "Inauguracja na WZ - fotorelacja"

Światłowodowe sensory FBG. Od projektu do prototypu

  Naukowcy z Politechniki Lubelskiej oraz pracownicy zespołu badawczego firmy EMBIQ wykorzystują włókna światłowodowe, aby tworzyć z nich czujniki zdolne do mierzenia wielu różnorodnych parametrów. Tak powstają sensory przeznaczone m.in. do wykorzystania w infrastrukturze drogowej, przemyśle spożywczym i logistyce. 

Więcej o "Światłowodowe sensory FBG. Od..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

April 10, 2017

Nowy rok akademicki oficjalnie rozpoczęty!

  Studenci i pracownicy Politechniki Lubelskiej rozpoczęli nowy rok akademicki. Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbyła się 4 października 2017 r. w auli Wydziału Mechanicznego. 

Więcej o "Nowy rok akademicki oficjalnie..."

March 10, 2017

Drużyna PL na turnieju w Kijowie

  W dniu 29 września 2017 r. odbył się turniej piłki halowej w Kijowie. Udział wzięło 5 drużyn: Kijowski Uniwersytet Budownictwa i Architektury, Liko Holding, Fabu, Politechnika Łuck i Politechnika Lubelska. Drużyna Politechniki Lubelskiej wspaniale reprezentowała naszą uczelnię zdobywając srebrne medale.   Oto wyniki:   Politechnika Lubelska - Fabu...

Więcej o "Drużyna PL na turnieju w Kijowie"

Inauguracja na WEiI fot. J. Krzysiak/ SAF PL

March 10, 2017

Inauguracje wydziałowe WM, WEiI, WBiA - krótka videorelacja, zdjęcia

  W dniu 2 października miały miejsce uroczyste Inauguracje roku akademickiego 2017/2018 na trzech wydziałach Politechniki Lubelskiej.   Zapraszamy do obejrzenia krótkiej "migawki" z wczorajszych uroczystości na stronie Studenckiej Telewizji Internetowej Pollub.TV oraz fotogalerii na stronie Studenckiej Agencji Fotograficznej.  ...

Więcej o "Inauguracje wydziałowe WM, WEiI,..."


Archiwum »