Archiwum wydarzeń

April 16, 2019

Złoto i srebro dla lubelskich wynalazków w Genewie

  Mechanizm regulacyjny cylindra nastawnego wytłaczarki jednoślimakowej oraz mobilne urządzenie plazmowe zostały docenione na 46. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków „Geneva Inventions”, która odbyła się w Szwajcarii 10-14 kwietnia br. 

Więcej o "Złoto i srebro dla lubelskich..."

Fot. http://przemysl-40.pl

December 4, 2019

Studentka Politechniki Lubelskiej laureatką konkursu Siemensa

  Ewa Kędziora studiuje na III roku informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. Właśnie wróciła z największych targów przemysłowych Hannover Messe 2019. Wyjazd był nagrodą w konkursie organizowanym przez firmę Siemens. Zadaniem uczestniczek było nakręcenie krótkiego filmu na temat „Praca inżyniera odpowiedzią na...

Więcej o "Studentka Politechniki Lubelskiej..."

Pierwsze start-upy dołączyły do Samsung Inkubator w Lublinie

  Zakończył się nabór do Inkubatora Samsung w Lublinie. Otwarta w lutym 2019 roku przestrzeń dla młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej ma na celu wspieranie innowacyjnych start-upów działających w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego. Partnerami lubelskiej inwestycji są NASK, Politechnika Lubelska oraz Miasto Lublin. 

Więcej o "Pierwsze start-upy dołączyły do..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

September 4, 2019

Lubelski Dzień IT przyciągnął pasjonatów nowych technologii

  Prezentacja najnowszych rozwiązań informatycznych, dyskusje na temat trendów w branży, doradztwo zawodowe i wykłady, a przede wszystkim stoiska firm z obszaru IT. To wszystko w ramach Lubelskiego Dnia IT, który odbył się 9 kwietnia 2019 r. w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. 

Więcej o "Lubelski Dzień IT przyciągnął..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

September 4, 2019

Nauka dla sportu. Uczelnia i Speedway Lublin S.A. będą współpracować

  Dnia 9 kwietnia 2019 r. przed budynkiem Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii odbył się briefing prasowy dotyczący współpracy Politechniki Lubelskiej i Speedway Lublin S.A.   Chodzi o optymalizację układu napędowego motoru żużlowego i uzyskiwanie maksymalnych osiągów podczas wyścigu. W tym celu uczelnia opracuje system do aktywnej rejestracji,...

Więcej o "Nauka dla sportu. Uczelnia i Speedway..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

July 4, 2019

Studenci kół naukowych chwalili się osiągnięciami

  Uczestniczą w konferencjach i seminariach, rywalizują w konkursach krajowych i międzynarodowych, publikują i prowadzą projekty badawcze z naukowcami. Łączy ich jeszcze jedno… pracują w kołach naukowych. Dodatkowa aktywność w trakcie studiów wpływa na ich atrakcyjność w oczach pracodawcy. 

Więcej o "Studenci kół naukowych chwalili..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

March 28, 2019

Przyjechali z Ukrainy i Białorusi, aby poznać Uczelnię

  W dniach 26-27 marca 2019 r. Politechnikę Lubelską odwiedziło blisko 200 osób z Ukrainy i Białorusi. Trzy grupy, złożone z uczniów i ich rodziców, przyjechały z Ukrainy (Kijów, Łuck, Kamieniec Podolski), a jedna grupa z Mińska z Białorusi. Młodzież zainteresowana jest podjęciem studiów na naszej Uczelni. 

Więcej o "Przyjechali z Ukrainy i Białorusi,..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

March 27, 2019

Bezpieczna eksploatacja maszyn i urządzeń ratuje życie. Konferencja na WPT

  Dnia 26 marca 2019 r. w Wydziale Podstaw Techniki odbyła się konferencja pt. „Bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń technicznych – wspólna misja Urzędu Dozoru Technicznego i Politechniki Lubelskiej”. 

Więcej o "Bezpieczna eksploatacja maszyn i..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

March 27, 2019

Legia Akademicka na PL. Wojskowi odpowiadali na pytania studentów

  Politechnika Lubelska zorganizuje drugą edycję Legii Akademickiej – programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów. Osoby zainteresowane udziałem w programie 27 marca 2019 r. w Wydziale Elektrotechniki i Informatyki spotkały się z przedstawicielami resortu obrony narodowej oraz Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, aby porozmawiać o warunkach,...

Więcej o "Legia Akademicka na PL. Wojskowi..."

Integracja Erasmusów na Politechnice

  Dnia 14 marca 2019 r. na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej odbyło się pierwsze w historii Lublina spotkanie integracyjne studentów przebywających na lubelskich uczelniach w ramach programu Erasmus+. 

Więcej o "Integracja Erasmusów na Politechnice"


Archiwum »