Artykuły o rynku pracy

November 17, 2017

„Mam podobne zdanie w tej kwestii”. 10 zdań, które sprawdzą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl przygotował listę 10 zdań, których warto użyć podczas pierwszego spotkania z pracodawcą bądź rekruterem, by pokazać się z jak najlepszej strony. Oto one:

Więcej o "„Mam podobne zdanie w tej..."

November 13, 2017

5 technik, które pomogą nie stresować się poszukiwaniem pracy

Siedzisz nad CV i listem motywacyjnym godzinami, nie potrafiąc znaleźć właściwych słów, by opisać swoje doświadczenie? Jesteś osobą wygadaną i pewną siebie, ale kiedy wchodzisz na rozmowę kwalifikacyjną, masz pustkę w głowie? A może przeglądasz bez końca oferty pracy i zaczynasz myśleć, że już nie wiesz, co właściwie chcesz robić? To znaczy, że stresujesz się...

Więcej o "5 technik, które pomogą nie..."

July 11, 2017

Polska – dobry punkt w karierze. 10 powodów, dla których nasz kraj może być rajem zawodowym – wyniki badania

W Polsce jest duży wybór ofert pracy, firmy są otwarte na młodych, a zespoły chętne do integracji – wyliczają atuty zatrudnienia cudzoziemcy, którzy pracują w naszym kraju. Polska, zwłaszcza w branży nowoczesnych usług biznesowych, jest dla nich zawodowym rajem – wynika z raportu Monster Talent Sourcing Services „Skuteczne sposoby na rekrutacje językowe”

Więcej o "Polska – dobry punkt w karierze. 10..."

June 11, 2017

Finanse Millenialsów i młodych z pokolenia Z – wyniki badania

Millenialsi, mający od 28 do 37 lat, znajdują się dziś w najbardziej produktywnej fazie kariery. Przeciętnie w Polsce zarabiają o 36 proc. więcej niż młodzi z pokolenia Z, którzy wciąż mieszkają u rodziców i są wielkim znakiem zapytania dla pracodawców i gospodarki – wynika z badania serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Więcej o "Finanse Millenialsów i młodych z..."

October 30, 2017

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pracy za granicą

Jak poradzić sobie na rynku pracy w innym kraju? Najlepiej zacząć od napisania CV spełniającego wymogi zagranicznego pracodawcy. Potem należy poznać warunki zatrudnienia, koszty życia i kulturę pracy za granicą.

Więcej o "8 rzeczy, które powinieneś..."

December 10, 2017

Kiedy rozmowa kwalifikacyjna to znak, że należy wybrać „ewakuację”

W pracy czasem można zagryźć zęby. Jeśli jednak złapiesz się na takim odruchu już podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ratuj się! Jedynym rozsądnym wyjściem jest „ewakuacja” i dalsze poszukiwanie pracy.

Więcej o "Kiedy rozmowa kwalifikacyjna to znak,..."

September 10, 2017

Polki są optymistycznie nastawione do przedsiębiorczości

Najnowsze badania Global Entrepreneurship Monitor wykazują, że w przeciągu trzech ostatnich lat aktywność kobiet w biznesie, w skali międzynarodowej, wzrosła o 10 proc,. Różnica w zangażowaniu kobiet w przedsiębiorczość, w stosunku do mężczyzn, zmniejszyła sie o 5 proc. – z korzyścia dla Pań. Z badań wynika również, ze w Europie więcej kobiet jest optymistycznie...

Więcej o "Polki są optymistycznie nastawione..."

May 10, 2017

8 kreatywnych sposobów, które pozwolą pracodawcy cię dostrzec

John D. Rockefeller, najbogatszy człowiek w historii, pierwszej pracy szukał jako szesnastolatek, w 1855 roku. Wychodził o 8 rano z domu i chodził od pracodawcy do pracodawcy. Po sześciu tygodniach dostał pierwszą pracę na stanowisku pomocnika księgowego. Rockefeller uważał, że odwaga i konsekwencja mogą zaprowadzić go na szczyt. Dziś nazwalibyśmy to kreatywnością.

Więcej o "8 kreatywnych sposobów, które..."

March 10, 2017

Jesteś z pokolenia X,Y lub Z. Dowiedz się, jak cię widzą rekruterzy – quiz serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Oto quiz przygotowany przez MonsterPolska.pl, dzięki któremu dowiesz się, jak rekruterzy widzą cię na rozmowie o pracę. Podpowiadamy, co warto zmienić, a co podkreślić!

Więcej o "Jesteś z pokolenia X,Y lub Z...."

September 14, 2017

Jak czytać ogłoszenie o pracę, by napisać idealne CV?

Zrozumienie, kogo szuka pracodawca, pozwoli napisać CV, które wyróżni nas spośród innych kandydatów. Wiele można wyczytać z samej oferty pracy. Trzeba tylko odpowiednio zinterpretować informacje podane przez pracodawcę.

Więcej o "Jak czytać ogłoszenie o pracę, by..."


Archiwum »