Artykuły o rynku pracy

February 15, 2018

Czy mógłbyś pracować zdalnie? Sprawdź, czy home office jest dla ciebie!

„Home office to nie tylko wymarzona formuła pracy, jak oceniają ją młodzi z pokolenia Z. To także wyzwanie i umiejętność pokonywania barier” – mówi Aleksandra Pocheć z serwisu pracy MonsterPolska.pl. Oto z czym trzeba się zmierzyć, pracując większość czasu w domu.

Więcej o "Czy mógłbyś pracować zdalnie?..."

December 1, 2018

Różnice kulturowe a wpływ na proces rekrutacji

Obcokrajowcy mają inne podejście do rozmów o pieniądzach, czasie pracy czy umowach. Wciąż wielu HR-owców nie jest na to przygotowanych. Tymczasem znalezienie wspólnego języka, daje większą szansę na skuteczną rekrutację.

Więcej o "Różnice kulturowe a wpływ na..."

March 1, 2018

7 nieoczywistych powodów, dla których warto wyjechać do pracy za granicę według MonsterPolska.pl

Praca za granicą otwiera drzwi do sprawdzenia własnych możliwości. Właśnie wtedy możemy przekonać się o tym, jak bardzo jesteśmy samodzielni. I nie tylko.

Więcej o "7 nieoczywistych powodów, dla..."

December 21, 2017

Jak wybrać kierunek migracyjny? 10 kwestii, które warto wziąć pod uwagę według serwisu MonsterPolska.pl

Jedną z najpopularniejszych przyczyn migracji są pieniądze. Migracja ekonomiczna trwa z reguły kilka lat, dlatego warto celnie wybrać kierunek wyjazdowy. Oto co należy wziąć pod uwagę:

Więcej o "Jak wybrać kierunek migracyjny? 10..."

December 14, 2017

Jak wygrać na rynku pracy z maszynami? Odpowiedzą jest praca nad sobą

Sztuczna inteligencja zmieni warunki gry w każdej gałęzi przemysłu. Co zrobić, by nie stracić pracy? Postawić na… siebie.

Więcej o "Jak wygrać na rynku pracy z..."

November 17, 2017

„Mam podobne zdanie w tej kwestii”. 10 zdań, które sprawdzą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl przygotował listę 10 zdań, których warto użyć podczas pierwszego spotkania z pracodawcą bądź rekruterem, by pokazać się z jak najlepszej strony. Oto one:

Więcej o "„Mam podobne zdanie w tej..."

November 13, 2017

5 technik, które pomogą nie stresować się poszukiwaniem pracy

Siedzisz nad CV i listem motywacyjnym godzinami, nie potrafiąc znaleźć właściwych słów, by opisać swoje doświadczenie? Jesteś osobą wygadaną i pewną siebie, ale kiedy wchodzisz na rozmowę kwalifikacyjną, masz pustkę w głowie? A może przeglądasz bez końca oferty pracy i zaczynasz myśleć, że już nie wiesz, co właściwie chcesz robić? To znaczy, że stresujesz się...

Więcej o "5 technik, które pomogą nie..."

July 11, 2017

Polska – dobry punkt w karierze. 10 powodów, dla których nasz kraj może być rajem zawodowym – wyniki badania

W Polsce jest duży wybór ofert pracy, firmy są otwarte na młodych, a zespoły chętne do integracji – wyliczają atuty zatrudnienia cudzoziemcy, którzy pracują w naszym kraju. Polska, zwłaszcza w branży nowoczesnych usług biznesowych, jest dla nich zawodowym rajem – wynika z raportu Monster Talent Sourcing Services „Skuteczne sposoby na rekrutacje językowe”

Więcej o "Polska – dobry punkt w karierze. 10..."

June 11, 2017

Finanse Millenialsów i młodych z pokolenia Z – wyniki badania

Millenialsi, mający od 28 do 37 lat, znajdują się dziś w najbardziej produktywnej fazie kariery. Przeciętnie w Polsce zarabiają o 36 proc. więcej niż młodzi z pokolenia Z, którzy wciąż mieszkają u rodziców i są wielkim znakiem zapytania dla pracodawców i gospodarki – wynika z badania serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Więcej o "Finanse Millenialsów i młodych z..."

October 30, 2017

8 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pracy za granicą

Jak poradzić sobie na rynku pracy w innym kraju? Najlepiej zacząć od napisania CV spełniającego wymogi zagranicznego pracodawcy. Potem należy poznać warunki zatrudnienia, koszty życia i kulturę pracy za granicą.

Więcej o "8 rzeczy, które powinieneś..."


Archiwum »