Artykuły o rynku pracy

April 9, 2018

Przejmij kontrolę nad tym, czego się uczysz w pracy - Tomas Chamorro-Premuzic

Ludzie mają niezwykłą zdolność do nauki, ale nasza motywacja do przyswajania wiedzy zmniejsza się z wiekiem.Jako dzieci jesteśmy w naturalny sposób ciekawi i bez skrępowania badamy otaczający nas świat. W dorosłym życiu znacznie bardziej interesuje nas utrwalenie tego, czego się nauczyliśmy, do tego stopnia, że opieramy się wszelkim informacjom i danym, które podważają nasze...

Więcej o "Przejmij kontrolę nad tym, czego..."

June 27, 2018

Jakie są twoje słabe strony? Strategie odpowiedzi

Jakie są twoje słabe strony, to jedno z najbardziej znienawidzonych przez kandydatów pytań zadawanych podczas rozmowy rekrutacyjnej. Przyjęcie złej strategii odpowiedzi może zaprzepaścić szansę na wymarzoną pracę w interesującej nas firmie.

Więcej o "Jakie są twoje słabe strony?..."

July 6, 2018

Droga do sukcesu. Oto filmy, które warto obejrzeć w poszukiwaniu motywacji do pracy

Na zawodową chandrę najlepsze jest dobre kino. Filmy skłaniają do refleksji i motywują do działania w pracy. Oto lista obowiązkowa.

Więcej o "Droga do sukcesu. Oto filmy, które..."

May 30, 2018

Praca online. Oto popularne e-zawody.

Polacy coraz częściej robią zakupy przez internet , wybierają wczasy i konsultują dietę. Zmiany stylu życia tworzą coraz większe możliwości na rynku pracy. Oto popularne e-zawody.

Więcej o "Praca online. Oto popularne e-zawody. "

May 28, 2018

Lojalność w cenie. Jak sprawdzić czy pracownik będzie lojalny?

Z badań wynika, że polscy pracownicy – w kontekście lat spędzonych u jednego pracodawcy – są lojalni. Jednak w tym słowie kryje się także umiejętność zachowania tajemnicy firmy, budowanie atmosfery sprzyjającej pracy, uczciwe wywiązywanie się z zadań.

Więcej o "Lojalność w cenie. Jak sprawdzić..."

May 17, 2018

Wiosenne przesilenie, stres pourlopowy. Jak znaleźć w sobie motywację do pracy?

Piękna pogoda, rozmowy o wyjazdach, zdjęcia znajomych z wczasów wrzucane na Facebooka – to wszystko dekoncentruje i obniża efektywność w pracy. Jest jednak kilka sposobów, aby przetrwać ten najtrudniejszy czas.

Więcej o "Wiosenne przesilenie, stres..."

May 14, 2018

UMOWA O PRACĘ – CZY STUDENT ZAWSZE NA NIEJ ZYSKA?

88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję.

Więcej o "UMOWA O PRACĘ – CZY STUDENT ZAWSZE..."

May 14, 2018

10 zadań, które musisz zrobić w pracy, aby przygotować się do urlopu

Widok wczasowiczów z laptopami, pracujących na lotnisku, w hotelu, a nawet na plaży nie jest taki rzadki. Co zrobić, aby nie podzielić ich urlopowego losu? Oto recepta w dziesięciu krokach.

Więcej o "10 zadań, które musisz zrobić w..."

April 25, 2018

„Pokolenie Z w ocenie pracodawców” – raport o młodych pracownikach

Jakie korzyści we współpracy z osobami urodzonymi po 1990 roku widzą przełożeni, a co im przeszkadza? Jak przygotować się do wejścia na rynek pracy, by spełnić wymagania pracodawców? Odpowiedzi m.in. na te pytania znaleźć można w raporcie dr Anny Dolot – Eksperta HR w ATERIMA HR.

Więcej o "„Pokolenie Z w ocenie..."

September 4, 2018

Inżynier Prezesem?

Czy wiesz, że DWÓCH na PIĘCIU PREZESÓW polskich przedsiębiorstw ma wykształcenie techniczne? Czy to przypadek? Nie. Wykształcenie techniczne daje szerokie pole działania oraz wiele opcji. Nie chodzi tylko o twardą wiedzę zdobytą podczas studiów. Ważny jest przede wszystkim fakt, że w wymagającym środowisku i w otoczeniu wysokiej klasy ludzi jest większa szansa, że nauczą Cię...

Więcej o "Inżynier Prezesem?"


Archiwum »