Informacje z regionu

 • Autostrada, nowe odcinki ekspresówek. Rząd szykuje drogową ofensywę w woj. lubelskim

Być może jeszcze w tym miesiącu, u nas, w Lublinie, zostanie ogłoszony ambitny rządowy plan budowy dróg do 2023 roku. Na S19 wzdłuż granicy, A2 do Białej Podlaskiej i S17 do Hrebennego trafi dodatkowe 28 mld zł

Link:  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/autostrada-nowe-odcinki-ekspresowek-rzad-szykuje-drogowa-ofensywe-w-woj-lubelskim,n,1000201959.html

 • Firma ze Świdnika, zamówienia z całego świata. A zaczęło się od prezentu dla koleżanki

zaczynali na studiach, dzisiaj mają tysiące klientów z całego świata. Na polskim rynku nikt z nimi nie może konkurować. Tyle że polski rynek im nie wystarcza, chcą sięgnąć w każdy zakątek Europy. A wszystko zaczęło się od prezentu dla koleżanki…

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/biznes/firma-ze-swidnika-zamowienia-z-calego-swiata-a-zaczelo-sie-od-prezentu-dla-kolezanki,n,1000201618.html

 • Pszczółka rozwija skrzydła na Felinie

Karmelki już trafiły do sklepów, a w kolejce są cukierki czekoladowe i galaretki. Nowa Fabryka Cukierków „Pszczółka” rozpoczęła działalność.

Link: http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/pszczolka-rozwija-skrzydla-na-felinie,12221749/

 • Niespodzianka dla kierowców. Będzie remont ważnej drogi w Lublinie

Miasto odnowi ul. Bohaterów Monte Cassino od ronda przy Zana do Armii Krajowej. Na jezdni będą cztery pasy ruchu, obok powstaną trasy rowerowe. Inwestycja jest możliwa dzięki temu, że miasto oszczędzi na przebudowie dalszego, dwujezdniowego odcinka tej ulicy.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/niespodzianka-dla-kierowcow-bedzie-remont-waznej-drogi-w-lublinie,n,1000200686.html

 • Budowa obwodnicy miasta. Osiem firm walczy o kontrakt

Do II etapu przetargu na budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zostało zaproszonych 16 firm, ale tylko 8 chce walczyć o kontrakt. Rozbieżności w cenach wynoszą ponad 120 milionów złotych.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/tomaszow-lubelski/budowa-obwodnicy-miasta-osiem-firm-walczy-o-kontrakt,n,1000200389.html

 • Miasto pręży muskuły. Raport o inwestycjach 2017 w Lublinie

Otworzy się IKEA, staną trzy nowe biurowce, ruszy budowa szkoły i kilku dróg.

406,5 mln zł wyda w tym roku na inwestycje ratusz. Ale nie tylko on ciągnie lubelski rynek budowlany. Swoją cegiełkę – i to całkiem sporą – dorzucą prywatne firmy. Efekt? Dla jednych najważniejszym wydarzeniem najbliższych miesięcy będzie otwarcie sklepu IKEA, inni ucieszą się z zakończenia przebudowy skrzyżowania Solidarności – Sikorskiego – gen. Ducha, a dla części najistotniejsze będzie rozpoczęcie budowy szkoły na Czubach, czy mówiąc bardziej precyzyjnie na Węglinie przy ul. Berylowej.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/a/miasto-prezy-muskuly-raport-o-inwestycjach-2017-w-lublinie,11771994/

 • Prezes Ursusa zapowiada budowę nowej fabryki w Lublinie

Nawet 55 mln zł może kosztować wzniesienie nowego zakładu Ursusa w Lublinie. O planach budowy obiektu, w którym miałaby zostać skoncentrowana produkcja z innych fabryk, poinformował Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/strefa-biznesu/a/prezes-ursusa-zapowiada-budowe-nowej-fabryki-w-lublinie,12085146/

 • Specjalna Strefa Ekonomiczna. Cel utworzenia strefy

Podstrefa Lublin, powstała w 2007 roku, stanowi część Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przyspieszenie rozwoju gospodarczego miasta, a w konsekwencji utworzenie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw otwartych na innowacje.

Link: http://lublin.eu/biznes-i-nauka/inwestorzy/specjalna-strefa-ekonomiczna/

 • Praca w Lublinie. Nowe firmy w strefie na Felinie.

Będą to producenci drzwi i okien, mebli sklepowych i regałów oraz opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

Jedną z firm, która otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności, jest spółka Elpes. Firma zajmująca się produkcją opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego planuje zainwestować blisko 25 mln zł oraz utworzyć minimum 36 nowych miejsc pracy.

Do listy inwestorów dołączy też wkrótce Modern-Expo - producent mebli sklepowych, regałów wysokiego składowania oraz boksów kasowych dla międzynarodowych kompani. Firma chce zainwestować ponad 18 mln zł oraz zatrudnić 84 osoby.

W strefie na Felinie działać też będzie POL-SKONE - producent drzwi i okien drewnianych. Nowa inwestycja będzie polegała na budowie zakładu produkcyjnego i magazynów na 3-hektarowej parceli. Prace powinny zakończyć się do lipca 2018 roku.

Link:http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,17991767,Praca_w_Lublinie__Nowe_firmy_w_strefie_na_Felinie.html#ixzz3cq9Vu987

 • Pojedziemy ekspresówką z Piask przez Chełm do Dorohuska.

Po raz kolejny drgnęło w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 od Piask do granicy państwa w Dorohusku. Wybierany jest ostateczny przebieg trasy.

Link:http://www.lublin112.pl/pojedziemy-ekspresowka-piask-chelm-dorohuska/

 • 17-piętrowy apartamentowiec i hotel firmy Hilton. Nowa inwestycja w Lublinie. 

17-piętrowy apartamentowiec, a obok hotel firmy Hilton. Tak zmienią się nieużytki przy ul. Północnej. Budowa powinna zacząć się jesienią.

Link:http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000164101,17-pietrowy-apartamentowiec-i-hotel-firmy-hilton-nowa-inwestycja-w-lublinie.html

 • W Lublinie powstaje inwestycja Technic Park

Przy ulicy Dobrzańskiego 7 w Lublinie powstaje zespół budynków biurowych o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 16 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem projektu jest firma Centrum Zana Holding.

Link: http://www.urbanity.pl/lubelskie/lublin/w-lublinie-powstaje-inwestycja-technic-park,w13751

 • Nowi inwestorzy w strefie ekonomicznej. Będą miejsca pracy

O 12 hektarów powiększy się obszar podstrefy ekonomicznej w Lublinie. Nowymi inwestorami będzie Lubella i Protektor. Firmy planują stworzyć prawie 70 miejsc pracy.

Link: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,18817515,nowi-inwestorzy-w-strefie-ekonomicznej-beda-miejsca-pracy.html

 • Włosi inwestują w lubelskie lotnisko. Powstanie terminal cargo

Już na wiosnę w Porcie Lotniczym Lublin zacznie działać punkt odpraw towarowych. Dzięki temu na terenie lotniska powstanie m.in. budynek zaplecza obsługi naziemnej lotniska, a w przyszłości magazyn czasowego składowania towarów.

Link: http://spottedlublin.pl/wlosi-inwestuja-w-lubelskie-lotnisko-powstanie-terminal-cargo/

 • Ursus planuje inwestycje w produkcję elektrycznych i niskoemisyjnych autobusów

Ursus chce się kojarzyć nie tylko z maszynami rolniczymi, ale także z autobusami. W ramach realizacji przyjętej strategii, spółka zamierza intensyfikować swoje procesy inwestycyjne dotyczące utworzenia silnego ośrodka produkcji i rozwoju autobusów głównie elektrycznych i niskoemisyjnych.

Link:http://spottedlublin.pl/ursus-planuje-inwestycje-w-produkcje-elektrycznych-i-niskoemisyjnych-autobusow/

 • Modernizacja Placu Litewskiego. Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę przebudowy

W tym roku ma zostać wyłoniony wykonawca, który będzie odpowiedzialny za modernizację Placu Litewskiego. Ma to być jednym z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Lublinie. Pierwsze pracę przy budowie infrastruktury rozpoczną się już wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac planuje się na wiosnę 2017 roku.

Link: http://spottedlublin.pl/modernizacja-placu-litewskiego-miasto-oglasza-przetarg-na-wykonawce-przebudowy-wizualizacje/

 • Powstanie wielopoziomowe skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. Wybrali projektanta

Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje wielopoziomowe skrzyżowanie Diamentowej z Krochmalną i nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80. Za rok gotowa ma być dokumentacja, a na jej podstawie nowe drogi powinny być zbudowane do roku 2021.

Link:  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/powstanie-wielopoziomowe-skrzyzowanie-ul-diamentowej-z-krochmalna-wybrali-projektanta,n,1000181428.html

 • Nowe miejsca pracy. Producent kostki brukowej zbuduje nowoczesną fabrykę w Lublinie

Lublin staje się coraz bardziej atrakcyjniejszym miejscem inwestycji dla przedsiębiorców. Przykładem może być firma Jadar, producent kostki brukowej, która jeszcze w tym roku planuje zbudować nowoczesną fabrykę w Lublinie.

Link:  http://spottedlublin.pl/nowe-miejsca-pracy-producent-kostki-brukowej-zbuduje-nowoczesna-fabryke-w-lublinie/

 • Dwie kolejne firmy otrzymały zezwolenie na prowadzenie działalności w znajdującej się na lubelskim Felinie Strefie Ekonomicznej. Inwestycje mają wynieść blisko 50 mln złotych a zatrudnienie znajdzie 50 osób.

Ministerstwa Gospodarki wydało zezwolenie na prowadzenie działalności w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec dla dwóch kolejnych firm. Obie są doskonale znane mieszkańcom Lublina, pierwsza to PPH „Parys”, druga to Lubelskie Fabryki Wag „FAWAG”. Zgodnie ze złożonymi przez firmy deklaracjami, zainwestują one łącznie około 46 mln złotych. Obie także utworzą nowe miejsca pracy, w pierwszej znajdzie zatrudnienie 30, w drugiej 20 osób.

Link: http://www.lublin112.pl/dwoch-kolejnych-inwestorow-strefie-ekonomicznej-lublinie-utworza-nowe-miejsca-pracy/

 • Lubella rozbudowuje zakłady w Podstrefie Lublin

Lubella ukończyła pierwszą halę produkcyjną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym samym firma przystępuje do kolejnego etapu projektu inwestycyjnego.

Link: http://spottedlublin.pl/lubella-rozbudowuje-zaklady-w-podstrefie-lublin/

 • IKEA w Lublinie. Ruszyła rekrutacja pracowników. IKEA przyjmie 200 osób

IKEA w Lublinie rozpoczyna drugi etap rekrutacji do swojego sklepu. Tym razem zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Rekrutacja potrwa do maja.

Link: http://spottedlublin.pl/ikea-w-lublinie-ruszyla-rekrutacja-pracownikow/

 • Chełm: Pierwsza fabryka w podstrefie ekonomicznej

Pierwszy zakład w podstrefie ekonomicznej jest już prawie gotowy. A wkrótce, obok imponującej rozmiarami nowej hali, stanie jeszcze większa. Kolejny inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/chelm-pierwsza-fabryka-w-podstrefie-ekonomicznej,n,1000194231.html

 • Tak ma się zmienić kampus Politechniki Lubelskiej. Jest projekt

Politechnika Lubelska przedstawiła projekt rewitalizacji kampusu przy ul. Nadbystrzyckiej. Prace ruszą w tym roku, o ile uczelni uda się sfinalizować transakcję, z której mają pochodzić pieniądze na realizację inwestycji.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/tak-ma-sie-zmienic-kampus-politechniki-lubelskiej-jest-projekt,n,1000194240.html

 • Nowy hotel powstanie przy ul. Głębokiej. Wkrótce ruszy budowa

W centrum powstanie nowy hotel. Będzie to obiekt sieci ibis budget. Inwestycję zrealizuje jeden z lubelskich deweloperów.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/nowy-hotel-powstanie-przy-ul-glebokiej-wkrotce-ruszy-budowa,n,1000190608.html

 • Nowy hotel w Lublinie. Obok miejsca, gdzie kiedyś stał znany pomnik

Nowy hotel w Lublinie powstanie przy ul. Podzamcze 1, w pobliżu placu Singera i miejsca, gdzie przed laty znajdował się pomnik Bolesława Bieruta.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/nowy-hotel-w-lublinie-obok-miejsca-gdzie-kiedys-stal-znany-pomnik,n,1000194129.html

 • Zamość: Są miliony na zachodnią obwodnicę, będzie dwupasmówka z rondami

To już pewne. Blisko 82 mln zł unijnego dofinansowania zostanie przeznaczone na przebudowę zachodniej obwodnicy Zamościa. Podpisano umowę o dofinansowanie.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/zamosc/zamosc-sa-miliony-na-zachodnia-obwodnice-bedzie-dwupasmowka-z-rondami,n,1000194183.html

 • Lublin: Rusza budowa nowej drogi. Duże utrudnienia m.in. na ul. Nałęczowskiej

W czwartek mają się zacząć roboty na placu budowy ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Wojciechowskiej do al. Solidarności. Od marca czekają nas związane z tym utrudnienia w ruchu, dość duże i długotrwałe. Nową drogą mamy pojechać w maju przyszłego roku

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/lublin-rusza-budowa-nowej-drogi-duze-utrudnienia-m-in-na-ul-naleczowskiej,n,1000194381.html

 • Coraz bliżej do budowy ekspresówki z Lublina do Rzeszowa

Procedura przetargowa na zaprojektowanie oraz wybudowanie drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów wchodzi w kolejny etap. Tym razem chodzi o odcinek od granicy województwa lubelskiego do Niska.

Link: http://www.lublin112.pl/coraz-blizej-budowy-ekspresowki-lublina-rzeszowa/

 • Budowa S17. Widać już fragmenty przyszłej ekspresówki

To najkosztowniejsza z inwestycji drogowych, z której w przyszłości będą korzystać głównie mieszkańcy Lubelszczyzny. Chodzi o trasę S17, czyli ekspresówkę, która połączy Lublin z Warszawą. - Z dnia na dzień zmienia się krajobraz w otoczeniu obecnej drogi krajowej nr 17 pomiędzy obwodnicą Garwolina a węzłem Kurów Zachód. Ubyło drzew, przybyło maszyn drogowych i pojawiły się pierwsze efekty ich pracy – opisuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKIA.

Link: http://www.kurierlubelski.pl/motofakty/a/budowa-s17-widac-juz-fragmenty-przyszlej-ekspresowki-zdjecia,11959976/