Archiwum wydarzeń

Fot. T. Maślona

Najlepsze studentki otrzymały decyzje ministra

  Podczas posiedzenia Senatu w dniu 15 lutego 2018 r. rektor prof. Piotr Kacejko wręczył najlepszym studentkom Politechniki Lubelskiej decyzje Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o przyznaniu stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. 

Więcej o "Najlepsze studentki otrzymały..."

fot. radio.lublin.pl

7 lutego 2018

Wizyta studentów PL w Radiu Lublin

  Zapraszamy do odsłuchania audycji, podczas której w studio Radia Lublin zagościli studenci Politechniki Lubelskiej: Patrycja Wrońska (Inżynieria materiałowa) i Grzegorz Pawelczyk (Zarządzanie). Podczas audycji nasi studenci opowiadali o swoich doświadczeniach z wyjazdów na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ oraz o pobycie w Panamie w ramach programu Erasmus...

Więcej o "Wizyta studentów PL w Radiu Lublin"

Fot. Daniel Mazur

Studenci Politechniki z główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie Student-Wynalazca

  Poznaliśmy laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca, którego celem jest budowa kultury innowacyjności w środowisku akademickim.   Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba zgłoszeń. Podobnie jak w roku ubiegłym największą aktywnością w tworzeniu nowych rozwiązań wykazali się studenci z Politechniki...

Więcej o "Studenci Politechniki z główną..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Studenci architektury mają pomysł na Lublin. Wystawa projektów

  Studenci II roku studiów magisterskich oraz inżynierskich na kierunku architektura Politechniki Lubelskiej zaprezentowali propozycje rozwiązań dla terenów zabudowy jednorodzinnej, centrum usługowego oraz cmentarza komunalnego położonych przy północnej granicy Lublina - ulice Bohaterów Września, Poligonowa, Zelwerowicza, część dzielnicy Ponikwoda. 

Więcej o "Studenci architektury mają pomysł..."

Stawiamy na przemysł motoryzacyjny i maszynowy

  Dnia 1 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie Rady Fundacji „Lubelska Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa”. Politechnika Lubelska, jako członek Fundacji, reprezentowana była na spotkaniu przez prof. Pawła Droździela, prof. Zbigniewa Patera oraz prof. Jacka Hunicza.   W trakcie posiedzenia dyskutowano m.in. nad regulaminami Rady oraz Zarządu Fundacji, a także...

Więcej o "Stawiamy na przemysł motoryzacyjny i..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Delegacja z Mińska z wizytą na Politechnice

  Podsumowanie dotychczasowych kontaktów w zakresie badań naukowych i wymiany międzynarodowej oraz poszukiwanie nowych obszarów do współpracy to tematy, które zdominowały wizytę delegacji Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Mińsku na Politechnice Lubelskiej. 

Więcej o "Delegacja z Mińska z wizytą na..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Warenyky, czyli pierogi po studencku

  Warenyky. Brzmi egzotycznie, ale to niewielkich rozmiarów ukraińskie pierożki gotowane we wrzątku z różnym nadzieniem, najczęściej z ziemniakami lub twarogiem. To one stały się głównym daniem podczas piątkowego obiadu na Politechnice Lubelskiej. A przygotowywali je studenci i pracownicy uczelni 26 stycznia 2018 r. w świetlicy akademika nr 3. 

Więcej o "Warenyky, czyli pierogi po studencku"

Ruszył kurs języka polskiego dla obcokrajowców

  Studenci przyjęci na I rok na studia II stopnia pochodzący z zagranicy rozpoczęli kurs języka polskiego. Jego organizatorami są Centrum Programu Partnerstwa Wschodniego oraz Studium Języków Obcych Politechniki Lubelskiej. 

Więcej o "Ruszył kurs języka polskiego dla..."

Technologie 3D w muzealnictwie. Seminarium w Kozłówce

  O tym, jak wykorzystać nowoczesne technologie informatyczne oraz skanowanie i druk 3D w muzealnictwie, rozmawiali naukowcy, muzealnicy i archeolodzy podczas seminarium, które odbyło się 15 stycznia 2018 roku w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Instytut Informatyki Politechniki Lubelskiej oraz Polskie...

Więcej o "Technologie 3D w muzealnictwie...."

Wizyta delegacji z Tarazkiego Uniwersytetu Państwowego

  W dniach 19-20 grudnia 2017 r. na Politechnice Lubelskiej gościła delegacja Tarazkiego Uniwersytetu Państwowego im. M. H. Dulati w Tarazie w składzie: rektor prof. Makhmetgali SARYBEKOV oraz kierownik Katedry Automatyki prof. Mukhtar JUNISBEKOV. 

Więcej o "Wizyta delegacji z Tarazkiego..."


Archiwum »