Archiwum wydarzeń

30 listopada 2020

Msza świąta za zmarłych

  Jak co roku w intencji zmarłych pracowników, emerytów i studentów Politechniki Lubelskiej w dniu 29 listopada br. odprawiona została msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. 

Więcej o "Msza świąta za zmarłych "

28 listopada 2020

Nasi naukowcy w gronie 2% najlepszych uczonych na świecie

  Naukowcy z Politechniki Lubelskiej znaleźli się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie za 2019 rok. Lista TOP 2% zawiera nazwiska badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. 

Więcej o "Nasi naukowcy w gronie 2% najlepszych..."

23 listopada 2020

Znamy zwycięzców Lubelskiej Uniwersjady 2020

  Blisko 200 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Lubelskiej Uniwersjadzie, która odbyła się 20-22 listopada br. w obiektach sportowych lubelskich uczelni. Uczestnicy rywalizowali w 7 dyscyplinach. 

Więcej o "Znamy zwycięzców Lubelskiej..."

19 listopada 2020

Wynalazek naszych naukowców trafi na rynek chiński

  Czteroletnia współpraca Politechniki Lubelskiej z Ningbo University z Chin zaowocowała wspólnym projektem współfinansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Przez najbliższe dwa lata polscy i chińscy naukowcy pracować będą nad rozwiązaniami dotyczącymi nowych technologii walcowania osi do wagonów kolejowych, pełnych i drążonych. 

Więcej o "Wynalazek naszych naukowców trafi na..."

12 listopada 2020

Nagroda premiera za pracę doktorską

  Jak co roku Prezes Rady Ministrów przyznał nagrody za rozprawy doktorskie wybitnym naukowcom. W gronie 25 laureatów jest dr inż. Katarzyna Zielińska, absolwentka Politechniki Lubelskiej. Jej rozprawa nosi tytuł „Praca wyspowa przekształtników wielokanałowych wspieranych przez kinetyczne zasobniki energii”. 

Więcej o "Nagroda premiera za pracę doktorską "

23 października 2020

Złoty medal na International Warsaw Invention Show

  Ponad 250 rozwiązań z różnych dziedzin nauki z 20 krajów zaprezentowano podczas 14. edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS, która w tym roku odbyła się 19-21 października online. To największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. 

Więcej o "Złoty medal na International Warsaw..."

fot. Tomasz Maślona

16 października 2020

Odznaczenia Medalami Komisji Edukacji Narodowej

  W dniu 15 października 2020 r., podczas posiedzenia Senatu Politechniki Lubelskiej, Lubelska Kurator Oświaty – Teresa Misiuk odznaczyła pracowników naszej Uczelni Medalami Komisji Edukacji Narodowej. Pani Kurator oraz towarzyszący Jej w akcie dekoracji rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater na zakończenie pogratulowali wszystkim odznaczonym, życząc...

Więcej o "Odznaczenia Medalami Komisji Edukacji..."

Certyfikat

12 października 2020

Dr inż. Agnieszka Woszuk wyróżniona Jubileuszowym Odznaczeniem 5. Forum Inteligentnego Rozwoju „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”

  Dr inż. Agnieszka Woszuk, członek zespołu badawczego MSAGroup, została wyróżniona Jubileuszowym Odznaczeniem 5. Forum Inteligentnego Rozwoju „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju” za prowadzone badania wpływające na inteligentny rozwój, wpisujące się w nowoczesne trendy z zakresu technologii nawierzchni drogowych, a skupiające się na zastosowaniu zeolitów do...

Więcej o "Dr inż. Agnieszka Woszuk..."

Fot. T. Maślona

9 października 2020

Nauczyciele na zajęciach w przyłbicach

  Ponad 340 przyłbic wyprodukowanych przez Politechnikę Lubelską i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie trafiło do nauczycieli akademickich, którzy prowadzą zajęcia ze studentami w formie stacjonarnej w murach uczelni. 

Więcej o "Nauczyciele na zajęciach w..."

Fot. K. Krzysiak

8 października 2020

Środowiskowa msza święta z okazji inauguracji roku akademickiego

  Lubelskie uczelni wspólnie powitały nowy rok akademicki. Dnia 7 października 2020 r. w Archikatedrze Lubelskiej odprawiona została msza święta w intencji środowiska akademickiego, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Lubelski ks. Stanisław Budzik. 

Więcej o "Środowiskowa msza święta z okazji..."


Archiwum »