Archiwum wydarzeń

Fot. T. Maślona, SAF PL

Kanclerze i Kwestorzy obradują na Politechnice Lubelskiej

  O finansowaniu oraz organizacji szkół wyższych i ich statutach w świetle ustawy 2.0 będą przez trzy dni rozmawiać przedstawiciele uczelni na Konferencji Kanclerzy i Kwestorów Polskich Uczelni Technicznych. Gospodarzem spotkania jest Politechnika Lubelska. 

Więcej o "Kanclerze i Kwestorzy obradują na..."

17 października 2018

Rajd samochodów terenowych

  W najbliższą niedzielę 21 października 2018 r. w wyrobiskach kopalni piasku w miejscowości Kłoda koło Kurowa (należy zjechać z S17 zjazdem Kurów Wschód i pojechać w stronę Michowa) odbędzie się 16 rajd samochodów terenowych TRIAL 4x4 Politechnika Lubelska. 

Więcej o "Rajd samochodów terenowych"

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Środowiskowa Msza Święta z okazji inauguracji roku akademickiego

W poniedziałek 8 października 2018 roku o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej odprawiona została Msza Święta z okazji inauguracji roku akademickiego 2018/2019.    Uroczystość miała charakter środowiskowy i wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich uczelni Lublina.Mszy Świętej w intencji środowiska akademickiego przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław...

Więcej o "Środowiskowa Msza Święta z okazji..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Rok akademicki 2018/2019 oficjalnie rozpoczęty!

   Ponad 8,9 tys. studentów rozpoczęło rok akademicki 2018/2019 na Politechnice Lubelskiej. Oficjalna uroczystość inauguracyjna odbyła się w środę 3 października 2018 r. w auli Wydziału Mechanicznego.  

Więcej o "Rok akademicki 2018/2019 oficjalnie..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Msza z okazji inauguracji roku akademickiego

  Władze Uczelni, pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej oraz okoliczni parafianie zebrali się w Kościele Przemienienia Pańskiego w Lublinie na Mszy świętej z okazji inauguracji nowego roku akademickiego. Liturgii przewodniczył ksiądz Łukasz Głaz, duszpasterz akademicki naszej Uczelni.  

Więcej o "Msza z okazji inauguracji roku..."

Prestiżowe stypendium ministra dla dr Lidii Bandury

  Dr Lidia Bandura z Katedry Geotechniki Politechniki Lubelskiej znalazła się w gronie ponad 180 wybitnych młodych naukowców, którzy otrzymają stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Więcej o "Prestiżowe stypendium ministra dla..."

Dr hab. inż. Piotr Jaśkowski otrzymał nagrodę im. prof. Dyżewskiego

  Dr hab. inż. Piotr Jaśkowski z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej otrzymał nagrodę imienia prof. Aleksandra Dyżewskiego przyznawaną za wybitne osiągnięcia naukowe i praktyczne z zakresu inżynierii przedsięwzięć inwestycyjnych oraz procesów budowlanych.   W tym roku Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa...

Więcej o "Dr hab. inż. Piotr Jaśkowski..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Umowa o współpracy dydaktycznej podpisana

  Zachęcenie młodzieży do kształcenia w zakresie nauk ścisłych i technicznych oraz umożliwienie jej korzystania z zaplecza intelektualnego Uczelni to główne cele umowy, która została zawarta 18 września 2018 r. pomiędzy Politechniką Lubelską a Zespołem Szkół nr 12 z siedzibą w Lublinie. 

Więcej o "Umowa o współpracy dydaktycznej..."

Wizyta rektorów na uniwersytecie w Mińsku

  W dniach 3-5 września 2018 r. przedstawiciele uczelni technicznych oraz członkowie Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” byli gośćmi Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Mińsku na Białorusi.   W składzie delegacji, której przewodniczył rektor prof. Piotr Kacejko, byli m.in. prorektorzy Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Opolskiej oraz kanclerz...

Więcej o "Wizyta rektorów na uniwersytecie w..."

"Gamziacy" uhonorowani

  Podczas obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości (II Ogólnopolski Jarmark Bronowicki) Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA została uhonorowana przez Prezydenta Miasta Lublin Pana Krzysztofa Żuka Medalem 700-lecia Miasta Lublin. Wyróżnienie to przyznane zostało w dowód uznania za wkład i zaangażowanie GAMZY w...

Więcej o ""Gamziacy" uhonorowani"


Archiwum »