Archiwum wydarzeń

Wynalazki naszych naukowców zostaną wdrożone w przemyśle

  Prace naukowców z trzech uczelni regionu lubelskiego znajdą zastosowanie w przemyśle. Politechnika Lubelska wspólnie z partnerami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu i Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej otrzymała na ten cel blisko 3 mln zł. Środki pochodzą z projektu Inkubator Innowacyjności Plus...

Więcej o "Wynalazki naszych naukowców zostaną..."

Nasi naukowcy doktorami honoris causa ukraińskiej uczelni

  Profesor Marek Opielak oraz profesor Paweł Żukowski otrzymali tytuły doktora honoris causa Sumskiego Uniwersytetu Państwowego na Ukrainie. Uroczystość odbyła się 8 lutego 2017 r. 

Więcej o "Nasi naukowcy doktorami honoris causa..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Rewitalizacja kampusu. Poznaliśmy projekt

  Dnia 13 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie dotyczące rewitalizacji terenów Politechniki Lubelskiej wzdłuż ulicy Nadbystrzyckiej. 

Więcej o "Rewitalizacja kampusu. Poznaliśmy..."

Student Politechniki Lubelskiej wśród najlepszych młodych wynalazców

  We wtorek 7 lutego 2017 r. ogłoszono laureatów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Konkurs organizowany jest przez Politechnikę Świętokrzyską od 2010 roku. 

Więcej o "Student Politechniki Lubelskiej..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Konwent wsparciem dla Uczelni

  Dnia 2 lutego 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Politechniki Lubelskiej w kadencji 2016-2020. 

Więcej o "Konwent wsparciem dla Uczelni "

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Uczelnia rozpoczyna współpracę z kolejnymi szkołami

  Dnia 31 stycznia 2017 r. podpisane zostały umowy o współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Politechniką Lubelską a Zespołem Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.   W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Uczelni oraz dyrektorzy i uczniowie...

Więcej o "Uczelnia rozpoczyna współpracę z..."

30 stycznia 2017

Politechnika w finale Akademickich Mistrzostw Polski

    Ogromny sukces Naszych futsalistów, którzy po bardzo udanych turnieju Półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski strefy C w Lublinie, zapewnili sobie udział w Finale AMP!     Politechnika Lubelska jako jedyna uczelnia z Lublina wywalczyła awans na turniej Finałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 23-26...

Więcej o "Politechnika w finale Akademickich..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Wizyta delegacji z Uniwersytetu w Łucku

  W dniach 30-31.01.2017 r. przebywa na Politechnice Lubelskiej siedmioosobowa delegacja z Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Łucku na czele z Rektorem prof. Petro Savchuk. 

Więcej o "Wizyta delegacji z Uniwersytetu w..."

Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia przyznane

  Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne związane ze studiami, lub wybitne osiągnięcia w sporcie, otrzymali następujący studenci Politechniki Lubelskiej: 

Więcej o "Stypendia Ministra za wybitne..."

Fot. T. Maślona, SAF PL

Utworzenie Repozytorium Danych Przestrzennych. Politechnika partnerem

  Dnia 24 stycznia 2017 r. przedstawiciele czterech lubelskich uczelni oraz urzędu miasta podpisali umowę partnerską o wspólnym dostępie do zbiorów danych przestrzennych i utworzeniu Repozytorium Danych Przestrzennych. 

Więcej o "Utworzenie Repozytorium Danych..."


Archiwum »