Archiwum wydarzeń

26 lutego 2021

Prof. Lucjan Pawłowski wybrany na członka Komitetu ds. Nominacji EASA

  Europejska Akademia Nauk i Sztuk Pięknych (European Academy of Sciences and Arts, EASA), jedna z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych i artystycznych w Europie, wybrała siedmiu naukowców na członków Komitetu ds. Nominacji. W tym gronie jest jeden Polak – prof. Lucjan Pawłowski z Politechniki Lubelskiej. Zadaniem Komitetu jest wybór nowych...

Więcej o "Prof. Lucjan Pawłowski wybrany na..."

23 lutego 2021

Profesor Tomasz Cholewa z nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

  W piątek 19 lutego 2021 r. po raz drugi obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Tego dnia minister Przemysław Czarnek ogłosił listę laureatów nagrody Ministra Edukacji i Nauki. Są one wręczane w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. 

Więcej o "Profesor Tomasz Cholewa z nagrodą..."

17 lutego 2021

Wynalazki naszego doktoranta otrzymały nagrodę specjalną

  Prezes Urzędu Patentowego RP Pani Edyta Demby-Siwek w 11. edycji konkursu Student-Wynalazca przyznała nagrodę specjalną wynalazkom doktoranta Politechniki Lubelskiej. Mgr inż. Michał Wróbel jest współtwórcą rozwiązań dotyczących sposobów wytwarzania ekologicznych asfaltów oraz mieszanek mineralno-asfaltowych. Pozostałymi autorami...

Więcej o "Wynalazki naszego doktoranta..."

11 lutego 2021

Nasza Uczelnia w rankingu Webometrics

  W najnowszym zestawieniu „Web of Universities” Politechnika Lubelska znajduje się w gronie 13% najbardziej rozpoznawalnych uczelni w sieci na świecie i 5% uczelni w Polsce. 

Więcej o "Nasza Uczelnia w rankingu Webometrics"

9 lutego 2021

Prof. Włodzimierz Sitko uhonorowany przez Politechnikę Śląską

Profesor Włodzimierz Sitko, rektor Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Lublinie (1973-1981) oraz Politechniki Lubelskiej (1984-1990) został uhonorowany medalem 75-lecia Politechniki Śląskiej.

Więcej o "Prof. Włodzimierz Sitko uhonorowany..."

9 lutego 2021

Polsko-amerykańskie rozwiązania dla przemysłu kuźniczego

  Naukowcy z Politechniki Lubelskiej zbudowali innowacyjne stanowisko do walcowania. Chodzi o walcarkę skośną sterowaną numerycznie. Umożliwia ona szybkie i precyzyjne tworzenie pojedynczych metalowych elementów o różnej wielkości. Stosuje się je w budowie maszyn, służą także do wykonania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku. Części kute znajdują...

Więcej o "Polsko-amerykańskie rozwiązania dla..."

Fot. T. Maślona

29 stycznia 2021

Rektor wręczył medale "Za wybitne zasługi dla Uczelni"

  Dnia 28 stycznia 2021 r. podczas posiedzenia Senatu rektor prof. Zbigniew Pater uroczyście wręczył medale Politechniki Lubelskiej „Za wybitne zasługi dla Uczelni”. 

Więcej o "Rektor wręczył medale "Za wybitne..."

27 stycznia 2021

Polscy naukowcy przeprowadzą badania kompozytów na brytyjskim synchrotronie

  Raz do roku, ośrodek naukowy Diamond Light Source z Wielkiej Brytanii przyznaje środki na realizację najciekawszych projektów badawczych. Tym razem w konkursie dofinansowanie uzyskał projekt z udziałem Polaków. W skład międzynarodowego zespołu wchodzą naukowcy z Politechniki Lubelskiej i Łódzkiej oraz University of Bath. 

Więcej o "Polscy naukowcy przeprowadzą badania..."

Fot. K. Krzysiak

26 stycznia 2021

1500 przyłbic trafi do nauczycieli szkół podstawowych. Tak pomaga Politechnika Lubelska

  Na Politechnice Lubelskiej trwa akcja produkcji przyłbic ochronnych. Dotychczas powstało ich łącznie ponad 2,6 tys. W pierwszej kolejności trafiły one do pracowników uczelni.   We wtorek 26 stycznia br. 1500 przyłbic zostało bezpłatnie przekazanych do Kuratorium Oświaty w Lublinie, aby chronić nauczycieli szkół podstawowych w naszym...

Więcej o "1500 przyłbic trafi do nauczycieli..."

Fot. T. Maślona

14 stycznia 2021

Rada Uczelni na kadencję 2021-2024

  Dnia 14 stycznia 2021 r. w sali Senatu Politechniki Lubelskiej odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni na lata 2021-2024, podczas którego nowi członkowie otrzymali z rąk rektora prof. Zbigniewa Patera akty nominacji. 

Więcej o "Rada Uczelni na kadencję 2021-2024 "


Archiwum »