Udany sezon naszych futsalistów

Zainteresowanie futsalem, czyli inaczej piłką halową, w Polsce jest dość duże. Jest to sport widowiskowy i dynamiczny. Nie dziwi więc, że i wśród naszej społeczności zdobywa coraz większą popularność. A i nasi futsaliści, swoimi rewelacyjnymi występami na turniejach, przyciągają kolejnych fanów.

Najświeższe wiadomości z Katowic, gdzie miały miejsce Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu mężczyzn, potwierdzają wielką klasę oraz wysoki poziom techniczny naszej drużyny. Śmiało można powiedzieć, iż był to dotychczas najlepszy występ sekcji prowadzonej przez trenera Bożydara Spólnickiego i kierownika Andrzeja Kurysa. Nasz zespół zaprezentował się z jak najlepszej strony na turnieju finałowym AMP, sięgając po złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Politechnika Lubelska, w najliczniej obsadzonej i najpopularniejszej dyscyplinie Akademickich Mistrzostw Polski, zajęła ostatecznie 4 miejsce w Polsce.

A początek był bardzo obiecujący… Nasz zespół pokonał w ćwierćfinale AWF Kraków i awansował do półfinału. W meczu półfinałowym, w którym przeciwnikiem był Uniwersytet Warszawski, padł remis 3:3, niestety w karnych PL przegrała 3:2. W walce o 3 miejsce z Uniwersytetem Zielonogórskim zabrakło naszym futsalistom szczęścia i Politechnika Lubelska uplasowała się poza podium.

Trzeba jednak przyznać, że sezon 2016/2017 dla naszej drużyny futsalowej należał do udanych. W dniach 14-15 stycznia 2017 roku odbyły się turnieje finałowe jubileuszowej 10 edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. W futsalu mężczyzn po 8 latach na sam szczyt powróciła Politechnika Lubelska, która w finale po dogrywce pokonała UMCS Lublin 5:3. Tym sposobem awansowała do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski Grupa C. W rozgrywkach nasz zespół zajął zasłużone II miejsce, przegrywając tylko w meczu finałowym z Uniwersytetem Rzeszowskim 3:4. Wspaniale zaprezentowali się nasi piłkarze: Dawid Pikul został królem strzelców, a Adrian Parzyszek okazał się najlepszym bramkarzem.

- Nie przypominam sobie tak wysokiego poziomu drużyn z Lublina. Politechnika Lubelska w szczególności nas zaskoczyła. Zaryzykuję stwierdzeniem, że był to jeden z najlepszych zespołów, z jakimi się tutaj mierzyliśmy. Dysponuje zawodnikami z dużymi umiejętnościami piłkarskimi i widać, że jest to taka maszyna, gdzie wszystko zatrybiło - tak komplementował zespół prowadzony przez trenera Bożydara Spólnickiego kapitan Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa Daniel Bukalski.