Zamiast do "archiwum" trafiły do sali wykładowej. Wernisaż Barbary Bałdygi

Dnia 17 marca 2017 roku na Wydziale Zarządzania odbył się wernisaż Pani Barbary Bałdygi, połączony z przekazaniem stałej ekspozycji pt. „Liczy się opakowanie”.

 

Zanim zwiedzający mogli obejrzeć prace artystki, Pani Bałdyga opowiedziała o swojej przygodzie ze sztuką. W relacji skupiła się na tym etapie swojego życia, który związany był z tworzeniem opakowań dla firm „Solidarność” oraz „Herbapol”.

Artystka mówiła o przemianach, jakie zaszły w technologiach i w konwencjach pakowania, o najnowszych metodach jego produkcji, a także o opakowaniu jako narzędziu służącym do promocji konsumenckiej.

Barbara Bałdyga pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Podobnie jak mąż, studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 1970 roku uzyskała dyplom w zakresie grafiki. Uprawia grafikę warsztatową, wydawniczą i reklamową. Zajmuje się techniką suchorytu oraz tworzy grafiki bazując na wypracowanej przez lata własnej technice, w której łączy tradycyjne podejście z nowoczesnymi możliwościami, jakie daje technika komputerowa. Interesuje ją światło, gra cieni i wydobycie detali przedmiotu w głębokiego mroku.

Od ponad 45 lat bierze udział w licznych wystawach i konkursach w kraju i zagranicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Mieszka i tworzy w Lublinie.