Święto branży informatycznej. Dużo ofert pracy dla informatyków

Fot. J. Krzysiak, SAF PL Fot. J. Krzysiak, SAF PL

Prezentacja najnowszych rozwiązań informatycznych, dyskusje na temat trendów w branży IT, konsultacje z doradcami zawodowymi, a dodatkowo warsztat „Dobry start w IT” i wykład dotyczący współczesnych zagrożeń w sieci. Wszystkie te wydarzenia zorganizowano w ramach Lubelskiego Dnia IT, który odbył się 28 marca 2017 r. w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

 

Konferencja skierowana była do studentów i absolwentów informatyki, uczniów szkół średnich o profilu informatycznym, a także osób zainteresowanych nowymi technologiami.

W tym roku w dniu IT wzięły udział firmy: ABB Business Servicess Sp. z o. o., Altkom Software & Consulting, ARiMR, Asseco Business Solutions S.A., BitStream, Britenet, Centrum Medyczne Luxmed, Comarch SA, CompuGroup Medical, E-Leader, infoShare Academy sp. z o.o., Lighthouse IT-, Port Sp. z o.o., Lubelski Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Lubelskiej, Mobica, News Hub Media, Procter &Gamble Polska Sp. z o.o., Sii Sp. z o.o., SoftSystem Sp z o.o., Sollers Consulting, Transition Technologies, UniCredit Business Integrated Solutions S.C.p.A, ZF TRW.

- Dzięki ich obecności można było porozmawiać ze specjalistami i uzyskać aktualną wiedzę dotyczącą programowania. Nie zabrakło również ofert staży, praktyk i stałej pracy – podsumowuje Anna Mazur-Sokół z Biura Karier.

Dodatkowym wsparciem dla uczestników był warsztat, podczas którego dowiedzieli się np. jak napisać skuteczne CV i w jaki sposób przygotować się do spotkania rekrutacyjnego. Szkolenie poprowadziła Katarzyna Wolska, specjalista ds. HRM z Asseco.

Z kolei podczas prezentacji dotyczącej współczesnych zagrożeń w sieci omówione zostały aktualne metody ataków ukierunkowanych na użytkownika oraz skuteczność systemów antywirusowych wobec złośliwego oprogramowania. Zwrócona została także uwaga na to, jakie ryzyka niosą portale społecznościowe.

- Branża IT to najszybciej rozwijający się i najbardziej chłonny rynek pracy. Firmy IT otwierają w Lublinie swoje oddziały produkcji oprogramowania, a do tego potrzeba dobrze wykształconych informatyków – mówi dr inż. Marek Miłosz, prodziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. - Nasi absolwenci informatyki są rozchwytywani. A studenci ostatnich lat studiów w większości już pracują.

Fotogaleria ze spotkania tutaj.