13 marca 2018

SJO jedynym ośrodkiem otwartym TOEIC® w województwie lubelskim

Studium Języków Obcych od roku 2006, jako Akredytowane Centrum Egzaminacyjne ETS (Educational Testing Service w Princeton, USA), przeprowadza egzaminy z języka angielskiego: TOEFL® (jako jedyni w województwie lubelskim), TOEFL® Junior, TOEIC® Listening & Reading oraz TOEIC® Speaking & Writing, TOEIC Bridge TM; języka niemieckiego: WiDaF®, WiDaF Basic® oraz języka francuskiego: TFI TM. W 2010 roku otrzymaliśmy wyróżnienie ETS Professional Exam Center - tytuł przyznawany ośrodkom egzaminacyjnym, które wyróżniają się na tle innych ilością przeprowadzanych sesji egzaminacyjnych i liczebnością grup, profesjonalizmem w działaniu oraz dbałością o wizerunek marki ETS. Wśród 10 wyróżnionych partnerów ETS, byliśmy jedyną szkołą wyższą.

 

ETS stale dba o wzrost prestiżu oferowanych przez siebie produktów, co wiąże się także z wprowadzanymi na bieżąco zmianami w procedurach egzaminacyjnych. Zmiany te mają na celu przede wszystkim zapewnienie prawidłowego przebiegu procesu testowania, ale również odnoszą się do potrzeby zagwarantowania odpowiedniego komfortu zdającym. W ostatnim czasie wiele ośrodków zostało zamkniętych, a egzaminy są dostępne jedynie w wybranych centrach, które spełniły bardzo szczegółowe wymogi walidacyjne.

Dzięki uprzejmości Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury dr. hab. inż. Bogusława Szmygina, prof. PL egzaminy TOEIC® będą przeprowadzane w komfortowych warunkach w nowocześnie wyposażonej sali wykładowej w budynku WICA. Pomyślne przejście walidacji pozwoliło SJO stać się jedynym otwartym ośrodkiem egzaminacyjnym TOEIC® w województwie lubelskim.

Od 2018 r. sesje egzaminacyjne TOEIC® odbywają się w odgórnie ustalonych terminach w tym samym czasie na całym świecie. Do każdej sesji na Politechnice Lubelskiej może podejść maksymalnie 23 kandydatów. Więcej informacji można uzyskać TUTAJ.