Artykuły o rynku pracy

3 stycznia 2017

Jak mądrze ryzykować na początku kariery?

O dobrym menadżerze lub przedsiębiorcy mówi się, że potrafi zarządzać ryzykiem. Tej sztuki jednak powinien nauczyć się także pracownik, najlepiej już na początku swojej kariery.Podejmowanie ryzyka na początku kariery może pozwolić szybciej ruszyć do przodu, być cenną nauką, a nawet zwiększyć zasobność portfela – podkreśla Joanna Żukowska ekspert międzynarodowego...

Więcej o "Jak mądrze ryzykować na początku..."

22 grudnia 2016

Początki nie muszą być trudne, czyli o szczęściu nowicjusza w rekrutacji

Nowicjusz na rynku pracy jest trochę jak dziecko we mgle. Nie wie, gdzie zacząć poszukiwania, z kim rozmawiać, jak weryfikować oferty i firmy, jak zrobić dobre wrażenie? I – co najważniejsze – jak znaleźć się w zasięgu radarów rekruterów, kiedy nie ma się za grosz doświadczenia? Spokojnie, to nie takie trudne, trzeba tylko podejść do sprawy strategicznie.

Więcej o "Początki nie muszą być trudne,..."

13 grudnia 2016

5 pytań, których nie można zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Są takie zdania, które mogą przekreślić szanse na pracę. O co pytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, by wypaść dobrze w oczach potencjalnego pracodawcy?Idealnie dopracowane CV i list motywacyjny, bogate doświadczenie i świetnie skrojona marynarka. A wszystko może się posypać w jednej chwili. To podczas rozmowy rekrutacyjnej, potencjalny pracodawca wyrabia sobie o nas zdanie. Wtedy...

Więcej o "5 pytań, których nie można zadać..."

7 grudnia 2016

Jak mądrze przyjąć ofertę pracy?

Nawet jeśli właśnie zaproponowano nam stanowisko marzeń, nie zgadzamy się od razu. To jedna z tych chwil, kiedy trzeba zachować zimną krew.

Więcej o "Jak mądrze przyjąć ofertę pracy?"

29 listopada 2016

Jak dzięki liczbom przygotować imponujące CV?

Nie trzeba być matematycznym geniuszem. By zmienić CV i list motywacyjny ze zwykłych w wyjątkowe, wystarczy kilka prostych rachunków.

Więcej o "Jak dzięki liczbom przygotować..."

24 listopada 2016

Jak ze stażysty zmienić się w pracownika?

Nie każdy stażysta dostaje ofertę zatrudnienia. Ale warto wykonać kilka prostych kroków, które zwiększą nasze szanse.

Więcej o "Jak ze stażysty zmienić się w..."

23 listopada 2016

Poradnik szefa. Siedem oznak, że jesteś przepracowany.

Nie, nie powinieneś czuć się cały czas zmęczony! Jak rozpoznać, że przesadziliśmy z pracą?To zupełnie normalne, że menedżer razem z władzą i prestiżem dostaje większą odpowiedzialność. Ale uczucie chronicznego zmęczenia i stresu nie jest czymś przypisanym do kierowniczego stanowiska. W małych dawkach, stres jest normalną reakcją organizmu, który mierzy się z nowymi...

Więcej o "Poradnik szefa. Siedem oznak, że..."

10 listopada 2016

Pięć trików, które pomogą podczas rozmowy o pracę.

Boisz się, że się zestresujesz i zatniesz podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto kilka sposobów na tremę, podpatrzonych u profesjonalnych mówców.

Więcej o "Pięć trików, które pomogą..."

3 listopada 2016

Zaakceptować awans bez podwyżki?

Gratulacje! Awansowałeś. Dostajesz wyższe stanowisko, więcej obowiązków i więcej pracy, ale nie możemy zapłacić ci ani grosza więcej. I co ty na to?

Więcej o "Zaakceptować awans bez podwyżki? "

2 listopada 2016

Jak wytłumaczyć się z luk w CV?

Miałeś kilka dłuższych przerw w zatrudnieniu i boisz się, że to nie spodoba się potencjalnemu pracodawcy? Niepotrzebnie. Podpowiadamy, jak się z tym uporać.

Więcej o "Jak wytłumaczyć się z luk w CV?"


Archiwum »