Informacje z regionu

 • Specjalna Strefa Ekonomiczna

Cel utworzenia strefy

Podstrefa Lublin, powstała w 2007 roku, stanowi część Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przyspieszenie rozwoju gospodarczego miasta, a w konsekwencji utworzenie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw otwartych na innowacje.

Link: http://lublin.eu/biznes-i-nauka/inwestorzy/specjalna-strefa-ekonomiczna/

Rusza budowa IKEA w Lublinie. 250 miejsc pracy w samym sklepie. 

Już wkrótce ruszy budowa sklepu i centrum handlowego IKEA przy Alei Spółdzielczości Pracy w Lublinie - poinformowała dzisiaj firma.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/rusza-budowa-ikea-w-lublinie-250-miejsc-pracy-w-samym-sklepie-kiedy-otwarcie,n,1000177278.html

 • Praca w Lublinie. Nowe firmy w strefie na Felinie.

Będą to producenci drzwi i okien, mebli sklepowych i regałów oraz opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.

Jedną z firm, która otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności, jest spółka Elpes. Firma zajmująca się produkcją opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego planuje zainwestować blisko 25 mln zł oraz utworzyć minimum 36 nowych miejsc pracy.

Do listy inwestorów dołączy też wkrótce Modern-Expo - producent mebli sklepowych, regałów wysokiego składowania oraz boksów kasowych dla międzynarodowych kompani. Firma chce zainwestować ponad 18 mln zł oraz zatrudnić 84 osoby.

W strefie na Felinie działać też będzie POL-SKONE - producent drzwi i okien drewnianych. Nowa inwestycja będzie polegała na budowie zakładu produkcyjnego i magazynów na 3-hektarowej parceli. Prace powinny zakończyć się do lipca 2018 roku.

Link:http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,17991767,Praca_w_Lublinie__Nowe_firmy_w_strefie_na_Felinie.html#ixzz3cq9Vu987

 • Pojedziemy ekspresówką z Piask przez Chełm do Dorohuska.

Po raz kolejny drgnęło w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 od Piask do granicy państwa w Dorohusku. Wybierany jest ostateczny przebieg trasy.

Link:http://www.lublin112.pl/pojedziemy-ekspresowka-piask-chelm-dorohuska/

 • 17-piętrowy apartamentowiec i hotel firmy Hilton. Nowa inwestycja w Lublinie. 

17-piętrowy apartamentowiec, a obok hotel firmy Hilton. Tak zmienią się nieużytki przy ul. Północnej. Budowa powinna zacząć się jesienią.

Link:http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000164101,17-pietrowy-apartamentowiec-i-hotel-firmy-hilton-nowa-inwestycja-w-lublinie.html

 • IKEA w Lublinie dopiero w 2017 roku? Firma dostała czas na dokończenie dróg.

Nowy termin zakończenia budowy dróg to koniec 2017 r. Poprzedni upłynął z końcem ubiegłego roku. Ratusz wyraził zgodę na tę zmianę.

Link: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3757255,ikea-w-lublinie-dopiero-w-2017-roku-firma-dostala-czas-na-dokonczenie-drog,id,t.html

 • Przygotowania do realizacji nowoczesnego biurowca w Lublinie

Firma Budimex ogrodziła teren, znajdujący się przy ulicy Wieniawskiej 15 w Lublinie, na której powstanie nowoczesny biurowiec o powierzchni około 35 tys. mkw. Budynek zostanie oddany do użytku do końca września 2017 roku. Inwestorem jest firma Orion.

Link: http://www.urbanity.pl/lubelskie/lublin/przygotowania-do-realizacji-nowoczesnego-biurowca-w-lublinie,w13664

 • W Lublinie powstaje inwestycja Technic Park
Przy ulicy Dobrzańskiego 7 w Lublinie powstaje zespół budynków biurowych o łącznej powierzchni biurowej wynoszącej 16 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem projektu jest firma Centrum Zana Holding.

Link: http://www.urbanity.pl/lubelskie/lublin/w-lublinie-powstaje-inwestycja-technic-park,w13751

 • Nowi inwestorzy w strefie ekonomicznej. Będą miejsca pracy

O 12 hektarów powiększy się obszar podstrefy ekonomicznej w Lublinie. Nowymi inwestorami będzie Lubella i Protektor. Firmy planują stworzyć prawie 70 miejsc pracy.

Link: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,18817515,nowi-inwestorzy-w-strefie-ekonomicznej-beda-miejsca-pracy.html

 • Włosi inwestują w lubelskie lotnisko. Powstanie terminal cargo

Już na wiosnę w Porcie Lotniczym Lublin zacznie działać punkt odpraw towarowych. Dzięki temu na terenie lotniska powstanie m.in. budynek zaplecza obsługi naziemnej lotniska, a w przyszłości magazyn czasowego składowania towarów.

Link: http://spottedlublin.pl/wlosi-inwestuja-w-lubelskie-lotnisko-powstanie-terminal-cargo/

 • Ursus planuje inwestycje w produkcję elektrycznych i niskoemisyjnych autobusów

Ursus chce się kojarzyć nie tylko z maszynami rolniczymi, ale także z autobusami. W ramach realizacji przyjętej strategii, spółka zamierza intensyfikować swoje procesy inwestycyjne dotyczące utworzenia silnego ośrodka produkcji i rozwoju autobusów głównie elektrycznych i niskoemisyjnych.

Link: http://spottedlublin.pl/ursus-planuje-inwestycje-w-produkcje-elektrycznych-i-niskoemisyjnych-autobusow/

 • Kolejna firma na Felinie. Będą nowe miejsca pracy

Lubelska podstrefa ekonomiczna na Felinie wciąż się rozwija. Produkcję zaczęła tam właśnie kolejna firma. To spółka GT85, która deklaruje zainwestować na Felinie 3 mln zł. 

Link:http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19239821,kolejnafirma-na-felinie-beda-nowe-miejsca-pracy.html#ixzz3sUtrFopg

 • Ruszyła budowa przedłużenia ul. Muzycznej. Nowym mostem dojedziemy do Areny Lublin

Rozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Muzycznej w Lublinie. Droga wraz z nowym mostem na Bystrzycy połączy południową część śródmieścia z Trasą Zieloną. Prace zakończą się wiosną 2017 roku.

Link: http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000169366,ruszyla-budowa-przedluzenia-ul-muzycznej-nowym-mostem-dojedziemy-do-areny-lublin.html&p=1&p=1&p=1&p=1

 • Modernizacja Placu Litewskiego. Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę przebudowy

W tym roku ma zostać wyłoniony wykonawca, który będzie odpowiedzialny za modernizację Placu Litewskiego. Ma to być jednym z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Lublinie. Pierwsze pracę przy budowie infrastruktury rozpoczną się już wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac planuje się na wiosnę 2017 roku.

Link: http://spottedlublin.pl/modernizacja-placu-litewskiego-miasto-oglasza-przetarg-na-wykonawce-przebudowy-wizualizacje/

 • Powstanie wielopoziomowe skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. Wybrali projektanta

Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje wielopoziomowe skrzyżowanie Diamentowej z Krochmalną i nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80. Za rok gotowa ma być dokumentacja, a na jej podstawie nowe drogi powinny być zbudowane do roku 2021.

Link:  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/powstanie-wielopoziomowe-skrzyzowanie-ul-diamentowej-z-krochmalna-wybrali-projektanta,n,1000181428.html

 • Nowe miejsca pracy. Producent kostki brukowej zbuduje nowoczesną fabrykę w Lublinie

Lublin staje się coraz bardziej atrakcyjniejszym miejscem inwestycji dla przedsiębiorców. Przykładem może być firma Jadar, producent kostki brukowej, która jeszcze w tym roku planuje zbudować nowoczesną fabrykę w Lublinie.

Link:  http://spottedlublin.pl/nowe-miejsca-pracy-producent-kostki-brukowej-zbuduje-nowoczesna-fabryke-w-lublinie/

 • Dwie kolejne firmy otrzymały zezwolenie na prowadzenie działalności w znajdującej się na lubelskim Felinie Strefie Ekonomicznej. Inwestycje mają wynieść blisko 50 mln złotych a zatrudnienie znajdzie 50 osób.

Ministerstwa Gospodarki wydało zezwolenie na prowadzenie działalności w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec dla dwóch kolejnych firm. Obie są doskonale znane mieszkańcom Lublina, pierwsza to PPH „Parys”, druga to Lubelskie Fabryki Wag „FAWAG”. Zgodnie ze złożonymi przez firmy deklaracjami, zainwestują one łącznie około 46 mln złotych. Obie także utworzą nowe miejsca pracy, w pierwszej znajdzie zatrudnienie 30, w drugiej 20 osób.

Link: http://www.lublin112.pl/dwoch-kolejnych-inwestorow-strefie-ekonomicznej-lublinie-utworza-nowe-miejsca-pracy/

 • Lubella rozbudowuje zakłady w Podstrefie Lublin

Lubella ukończyła pierwszą halę produkcyjną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tym samym firma przystępuje do kolejnego etapu projektu inwestycyjnego.

Link: http://spottedlublin.pl/lubella-rozbudowuje-zaklady-w-podstrefie-lublin/